Czy wiesz, że masz 2 mózg ? Tylko gdzie ?

Czy zauważyłaś, że jak zjemy coś dobrego coś co ładnie wygląda jest kolorowe i smaczne, że mogli byśmy jeść i jeść. To z automatu mamy super dzień, bardzo dobrze się czujemy. Czy Ty też tak masz ?

A jak wydarzy nam się zjeść coś, gorzkiego, coś co nie koniecznie lubimy , a co gorsza zjeść coś zepsutego, to czujemy się źle i mamy złe samopoczucie.

Uwaga ! Co mogą mieć wspólnego z myśleniem nasze jelita ? 

Najnowsze badania pokazują, że bardzo wiele. Nie tylko wpływają one na nasze emocje i zachowanie, a od tego co się dzieje w naszych jelitach, zależy także nasze zdrowie psychiczne. O tym, że nasze jelita pokryte są gęstą siecią komórek nerwowych wiemy już od kilkudziesięciu lat. Jednak żeby powiedzieć więcej o wszystkich połączeniach i zależnościach między jelitami, a mózgiem potrzebujemy jeszcze trochę czasu.

O naszych jelitach wiemy, że zajmują się trawieniem i wydalaniem, ale na wieść o tym, że naukowcy nazywają je drugim mózgiem. To dla niektórych z nas może być wiadomość dosyć dziwna do przyswojenia.

„Relacje pomiędzy mózgiem w głowie, a trzewnym są tak bliskie, że łatwo można się pomylić, który z nich właśnie dochodzi do głosu” – uważa prof. Gershon.

Którego mózgu słuchać częściej?

Warto się zastanowić nad tym co jemy. Zwłaszcza, gdy jedzenie którego jest tak dużo, a niestety nie jest ono dobrej jakości.

Zadbaj o swoje 2 mózgi najlepiej jak potrafisz, by cieszyć się zdrowym i szczęśliwym życie.

Sen, odżywianie, wypoczynek i aktywność.

Miłego dnia